Služby

Řezání vodním paprskem

Řezání vodním paprskem je moderní technologie se širokým spektrem využití. Je využívána v mnoha průmyslových oborech od vyřezávání lisovaných stropů automobilů až po obrábění kamenných desek. Řezat lze veškeré materiály které mohou přijít do styku s vodou a nemají nevyrovnané vnitřní pnutí. Technologie je technicky náročná a má i nákladnější provoz. Často je však její použití nejefektivnější i nezastupitelné.

Řezat lze materiály kovové, nekovové i kompozitní, aniž by došlo k nějakým metalurgickým změnám materiálu nebo jeho zahřátí. Proces tvarového řezání je velmi dobře automatizován a zaručuje opakovatelnost, rozměrovou stálost i vysokou kvalitu řezu. 

Díky novým pokročilým technologiím je dnes možno řezat i ve 3D a při přesnostech až 0,05mm tak zcela odstranit nákladné následné mechanické obrábění i na velmi tvrdých materiálech. Omezením při konstrukci dílů pro technologii vodního paprsku je pouze nutnost respektovat odvod vody paprsku do volného prostoru, čemuž lze často,ač třeba s úpravami vyhovět. 

Pro správné zpracování Vaší poptávky je nutno vždy dodat :

  • výkresy ve formátech dxf. nebo dwg. se základními kótami, jednoduché díly stačí v kótovaných pdf.
  • počet ks 
  • plánovaná opakovatelnost výroby
  • termín dodání od objednávky a místo dodání 

Zakázky Vám dopravíme za výhodné ceny nebo zcela zdarma do 5 až 10 dnů přímo do Vaší firmy nebo dle dohody.

Working...